robotyka@spkobylnica.pl Formularz zgłoszeniowy
Stowarzyszenie
Edukacyjne Innowacja
606 291 521

Nasz sprzęt

Robot Mouse

Edukacyjna mysz, wprowadzająca do nauki kodowania przez zabawę. Programowanie myszy odbywa się poprzez naciskanie odpowiednich przycisków kierunkowych, z czym poradzą sobie nawet najmłodsi uczestnicy. Specjalna mata po której porusza się Robot Mouse oferuje niemal nieograniczone możliwości w zakresie konstrukcji toru, a możliwość ustawienia przeszkód dodatkowo wzmacnia umiejętności dzieci w zakresie logicznego myślenia i planowania przestrzennego.

 

OZOBOT®

Mały, inteligentny robot do nauki programowania. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii Best Robot na międzynarodowych targach w USA: Consumer Electronics Show w 2015r. oraz International Toy Fair w 2014r.

Robot rozpoznaje kolory poprzez wbudowane czujniki, przez co reaguje na nasze polecenia.  Można zaprogramować sposób poruszania się i efekty świetlne OzoBot'a za pomocą tabletu lub ekranu monitora (bez żadnych kabli).
Specjalny wizualny edytor umożliwia konstruowanie programów wykorzystujących możliwości robota. Program oferuje pięć poziomów programowania, od nowicjusza do mistrza

 

Scottie Go

Znakomity produkt, który wspiera naukę programowania dla najmłodszych. W grze wykorzystywane są realne, kartonowe klocki, które służą do tworzenia przez graczy różnych programów oraz specjalnie dedykowana, edukacyjna aplikacja, za pomocą której gracz może zeskanować utworzone programy. Na urządzeniu mobilnym, po zeskanowaniu utworzonego algorytmu gracz może zaobserwować jak ten program wprawia Scottie’go i innych bohaterów gry w ruch oraz jak się oni zachowują.

 

Dash & Dot

Bazowy produkt marki WONDER Robot dzięki licznym sensorom reaguje na głos, odnajduje przedmioty, porusza się i wydaje dźwięki. Programujemy jego działania przy pomocy tabletu lub komputera, możemy nauczyć Dash’a wielu funkcji, np. rzucania piłeczkami,  grania na cymbałkach w rytm stworzonej przez nas muzyki czy wędrowania po wyznaczonym przez nas torze. Robot ten świetnie łączy zabawę z nauką, a uczniowie z nim pracujący uczą się logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie -czyli kluczowych kompetencji XXI wieku.


LEGO WEDO 2.0 EDUCATION®

Podstawowy, najważniejszy zestaw edukacyjny LEGO® dla najmłodszych. Zestaw został zaprojektowany dla dzieci i uczniów szkół podstawowych, bowiem pomaga w rozwijaniu ich umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania).
Zestaw LEGO WEDO 2.0 EDUCATION® daje możliwość skonstruowania wielu przedmiotów – robotów, (samochody, śmigłowce) które w konsekwencji są wprawiane w ruch a ich działanie może być dodatkowo wzbogacone o różne funkcje.
Dzieci poznają zasadę działania czujników (ruchu, przechyłu, itp.) i wdrażają poznaną wiedzę w swoje budowle. Sterując zdalnie robotem przy pomocy tabletu – przygoda z LEGO WEDO EDUCATION® jest wspaniała edukacyjną zabawą.

 

LEGO® Maszyny proste i mechanizmy

Najnowszy produkt LEGO®, wspaniała propozycja edukacyjna rozwijająca wiedzę i wszechstronne umiejętności dziecka. Przy pomocy tego zestawu dziecko ma możliwość samodzielnego skonstruowania budowli oraz rozwiązania problemu poprzez zbadanie i zrozumienie zasady działania maszyn prostych, z którymi spotyka się w życiu codziennym (koła zębate, koła i osie, dźwignie).
Uczestnicy zajeć wykonują  zadania, projekty i eksperymenty, przez co mogą poczuć się jak młodzi naukowcy. Dzięki temu rozwijają swoją wiedzę fizyczną, techniczną i matematyczną oraz umiejętności inżynierskie

 

LEGO® Education SPIKE™ Prime (NOWOŚĆ)

Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, łatwego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania metodą "przeciągnij i upuść" opartego na Scratchu, SPIKE Prime stale angażuje uczniów w ciekawe zajęcia edukacyjne, pomagając im krytycznie myśleć i rozwiązywać złożone problemy, niezależnie od poziomu ich nauki. Od projektów dla początkujących po nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania, SPIEK Prime pomaga uczniom nauczyć się podstawowych umiejętności STEAM oraz XXI wieku potrzebnych by stać się innowacyjnymi umysłami jutra... po prostu się bawiąc!

LEGO MINDSTORMS EV3® (zestawy podstawowe i zestawy rozszerzone)

Zestaw edukacyjny klocków dla starszych dzieci, o niespotykanie bogatych możliwościach konstrukcyjnych i programistycznych. LEGO MINDSTORMS EV3® to nowoczesna wersja klocków znanych dawniej jako LEGO TECHNIC®, wzbogacona o centralę komputerową oraz zestaw czujników (czujnik ruchu, podczerwieni, przechyłu, dotyku). Zestaw pozwala na konstruowanie zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych robotów (w wersji rozszerzonej). Praca z LEGO MINDSTORMS EV3® na pewno pobudzi wyobraźnię Twojego dziecka, zachęci je do eksperymentów, a także rozwinie jego kreatywność i pobudzi do twórczego myślenia.

 

LEGO® Misja na Marsa – Edukacyjny zestaw turniejowy

Misja na Marsa daje odpowiedź, w  jaki sposób roboty mogą być wykorzystywane w rzeczywistym świecie i jak współpracują ze sobą by rozwiązać realne problemy. To bardzo duży i efektowny zestaw klocków wraz ze specjalną mapą planety MARS, na której budujemy poszczególne urządzenia (pojazdy, transmitery, anteny, itp.). Każde ze zbudowanych urządzeń musi zostać odpowiednio zaprogramowane aby móc wykonać konkretne zadania. Zestaw ten pozwala doskonalić umiejętności fizyczne, techniczne, matematyczne.